MORAVE.Cz, s.r.o.

Automatické brány


AUTOMATICKÉ BRÁNY

Díky mnohaletému působení v oboru umíme nabídnout optimální řešení i nejnáročnějším zákazníkům. Vzhledem k dlouhodobé spolupráci, dodáváme zámečnické práce pomocí našich smluvních partnerů za velmi příznivé ceny. Automatizaci bran zajišťujeme pomocí automatických pohonů různých výrobců tak, abychom naplnili cenová i kvalitativní očekávání našich zákazníků.

Jako specialitu naleznete v našem sortimentu hliníkové stavebnice otočných i pojezdových bran firmy TECHNOPARK CZ s.r.o. Ty je možné pro maximální sladění s Vašimi vraty dodat i v úpravě dřevodekoru zlatého dubu. Pro více informací o tomto produkdu kontaktujte pana Tomáše Křesinu. Kontaktní informace naleznete v odkaze kontakty.

 

Vjezdové brány se podle typu konstrukce dělí na pojezdové a otočné.

Pojezdové brány

Pojezdové brány se dělí na kolejnicové a samonosné. Jak již název vypovídá, kolejnicové brány využívají pro svůj provoz profilů, jež jsou zabudované ve vjezdu. Po těchto se pak za pomocí ložiskových kol brána pohybuje. Tento systém je však v dnešní době již zastaralý a kvůli hrozícímu poškození kolejnice, přes kterou několikrát denně přejíždí vozidla, se již tohoto systému příliš nevyužívá.

Samonosné brány jsou naopak v posledních letech velmi oblíbené a rozšířené řešení privátních i průmyslových vjezdů. Provoz je zajištěn zavěšením brány v nosném fundamentu pomocí ložiskových vozíků. Tím odpadá nutnost zabudovat do vjezdu kolejnici. Nehrozí tedy poškození pojezdů vlivem přejíždějících vozidel nebo například počasí. Nevýhodou samonosných bran oproti kolejnicovým je nutnost prodloužení konstrukce rámu ve směru otevírání brány. Kvůli tomu je nutné aby ve směru otevírání brány bylo více místa. Toto prodloužení rámu působí jako protizávaží brány a platí pro něj pravidlo, že by mělo být o délce 1/3 šířky vjezdu.

 

Otočné brány

Otočné brány se zhotovují jako jednokřídlé nebo dvoukřídlé. V tomto případě záleží především na estetických nárocích zákazníka a na velikosti vjezdu. Otočné brány se zavěšují na moderních stavitelných pantech, které umožňují dokonalého seřízení křídel i po letech provozu. Křídlových bran se využívá především v místech kde není možné použití brány pojezdové (nedostatek místa ve směru otevírání pojezdové brány).

MORAVE.Cz, s.r.o.
© Všechna práva vyhrazena

MORAVE.Cz, s.r.o.
Uničovská 44, 787 01 Šumperk
tel.: 777 820 886, email: info@morave.cz
O společnosti |  Kontakt |  RSS |  Mapa stránek

Naši patrneři:
www.adiglobal.cz www.intelek.cz www.ewf.cz www.tssgroup.cz www.technopark.cz www.climax.cz
www.esser.cz www.schrack-seconet.com/cs/ www.dexon.cz www.mobatime.cz