MORAVE.Cz, s.r.o.

Bezpečnostní fólie, okenní fólie - Typy okenních fólií


Protisluneční fólie

Tepelně izolační fólie

Ochranné fólie a Bezpečnostní fólie

Privátní fólie

Autofólie

PROTISLUNEČNÍ FÓLIE
Protisluneční okenní fólie jsou velmi žádáným doplňkem všech druhů prosklení. Díky 98% UV filtru eliminují vznik skleníkového efektu a tedy i zdevastování interiéru a předmětů v něm umístěných.

Největší devízou tohoto typu fólií je jejich protisluneční účinek. Ten je zajištěň dvěma faktory - pohlcením sluneční energie tedy absorbcí a u reflexníxh okenních fólií především jejich reflexní vrstvou. Díky této vrstvě je možné u nejůčinnějších fólií dosáhnout až ca 80% protislunečního účinku.

Investice do protisluneční fólie je vysoce návratná na úsporách za energie vynaložené na ochlazení interiéru budov. Zároveň utlumením a rozptýlením přenesené sluneční energie působí značně příznivě na komfortnost v chráněných objektech.

V neposlední řadě jsou tyto folie žádány jako estetický doplněk každého typu prosklení a jako privátní fólie zajišťující soukromí v interiéru při zachování průhledu skly ven. Pozor tento účinek je přímozávislý na světelných podmínkách na obou stranách fólie. Folie vždy znemožňuje průhled ze strany s výrazně vyšší intenzitou světla. Při vyrovnávání světelných podmínek dojde k částečnému průhledu oběma směry. (Z praxe bude tato folie znemožňovat průhled do budovy ve dne a při poklesu denního světla se začne efekt obracet - proto doporučujeme okna doplnit o žaluzie. Ve dne bude folie zajišťovat efekt neprůhlednosti a večer soukromí bezpečně zajistí okenní žaluzie).


vnitřní - "interior"

Ideální pro jednoduchá skla, instalují se na vnitřní stranu skla a dosahují velkého protislunečního účinku. Jsou dodávány v několika barevných variantách (nejčastěji reflexní stříbrné a tónovací v různých odstínech černé) a s různou prostupností světla (15%, 20%, 35%, atd). Nejsou doporučována pro ditermické zasklení, jelikož dochází k několikanásobnému  ohřevu skel při odrazu sluneční energie od vnitřního skla. Interiorní fólie všech druhů dosahují velmi vysoké životnosti.


venkovní - "exterior"

Instalují se na vícevrstvá ditermická skla z venkovní strany. Dosáhne se tím maximálního protislunečního účinku a zamezí se tím riziku prasknutí skla. Stejně tak jako fólie vnitřní jsou v nabídce s různou prostupností světla. Exteriorní fólie dosahují až ca 80% protislunečního účinku. Životnost těchto fólií je ovlivněna mnoha faktory jako jsou například jejich umístění a agresivnost prostředí (například v blízkosti objektů s chemickým vlivem na okolní prostředí).


TEPELNĚ IZOLAČNÍ FÓLIE
Tepelně izolační okenní fólie pracují na principu odrazu infračerveného záření šířícího se ze zdroje tepla zpět do místnosti. Inastalují se na vnitřní sklo v místnosti. Nejúčinnější a zároveň nejoblíbenější fólií z této řady folie IR 60 zadrží až 60% záření topných těles. Zároveň v letních měsích zadrží až 50% sluneční energie a 99% škodlivého UV záření. To vše při zachování 70% světelného toku.

Využití:

Všude, kde dochází v zimě k únikům tepla skly oken. Návratnost této investice se udává asi 5 let, samozřejmě v závislosti na velikosti prosklených ploch, tepelné izolaci celého objektu a stávajících oken, potřeby temperování a druhu topného media.


OCHRANNÉ FÓLIE

1. Ochranná fólie čirá SC 4

Slouží jako ochrana před zraněním střepy skel (síla 100um). Dále jako ochrana majetku a objektů umístěných pod skleněnými plochami. Folie má v ČR atestaci na bezpečnost ve třídě 2(B)2 na skle float 4mm dle EN 12600. Folie je vhodná k instalacím zejména ve školách a potravinářských provozech. Folie má schválení Státního zdravotnického ústavu pro nepřímý styk s potravinami.


2. Zesílená ochranná fólie SC 8
(bezbarvá,zesílená -  síla 210 um) má zvýšenou odolnost proti tlakovým vlnám (např. různé petardy a dělobuchy). Tato folie slouží zároveň také jako bezpečnostní folie proti vniknutí do objektu (bez atestace). Folie má atest na ve třídě 1(B)1 dle EN 12600.


3. Ochranná fólie SC 2

Čirá, slouží jako ochranná fólie a jako ochrana před škodlivým UV zářením.BEZPEČNOSTNÍ FÓLIE

Bezpečnostní okenní fólie je 350um silná, čirá okenní fólie, určená jako dodatečná bezpečnostní ochrana pro prosklené plochy. V ČR je atestovaná dle EN 356 ve třídě P2A. A je tedy vhodná pro požadavky pojišťoven na zajištění bezpečnosti skleněných výplní. Výhodou instalace je, že v případě rozbití okna nebo skleněné výplně dveří zůstává toto neprostupné. Nedojde k vysypání skleněné výplně a poranění osob střepy a nevzniká tak potřeba jeho okamžité výměny. Tato fólie rovněž zadržuje 98% UV záření a tím chrání interiér objektů. Díky svému kvalitnímu povrchu je odolná proti poškrábání.PRIVÁTNÍ FÓLIE
Nejčastěji instalovanou privátní okenní fólií je bílá matová okenní fólie, imitující bílé pískované sklo. Její využití je především na sklech, kde je zapotřebí zamezit průhledu při zachování maximálního možného průchodu světelného toku. Folie s obchodním názvem Natural Matte 2ply je je dokonalým řešením pro přízemní koupelny, toalety a jiné prostory, kde je kladen důraz na soukromí.


AUTOFÓLIE

Bezpečnostní autofólie

Bezpečnostní autofólie chrání skla automobilu před rozbitím, čímž zvyšují bezpečnost cestujících a zároveň značně zvyšují odolnost skel proti potencionálním zlodějům. Jsou čiré a po instalaci téměř neviditelné.

Protisluneční autofólie

Zadržují 98% UV záření. Chrání cestující a rovněž interiér vozu před slunečním žárem.  Tím zamezí přehřívání interiéru automobilu, které jinak způsobuje cestujícím únavu i ztrátu koncentrace. Díky speciálním vrstvám snižuje protisluneční fólie průchod tepla až o 80%. Mají své uplatnění i ve vozech s klimatizací, jelikož ochraňují posádku vozu před přímými slunečními paprsky a zároveň značně snižují oslnění cestujícíh, což ocení především děti. Jejich instalací dojde i ke snížení používání klimatizace. Instalace fólie rovněž chrání zavazadlový prostor před nezvanými pohledy, poskytuje cestujícím soukromí a při případném rozbití skla je částečně chrání před pořezáním.

MORAVE.Cz, s.r.o.
© Všechna práva vyhrazena

MORAVE.Cz, s.r.o.
Uničovská 44, 787 01 Šumperk
tel.: 777 820 886, email: info@morave.cz
O společnosti |  Kontakt |  RSS |  Mapa stránek

Naši patrneři:
www.adiglobal.cz www.intelek.cz www.ewf.cz www.tssgroup.cz www.technopark.cz www.climax.cz
www.esser.cz www.schrack-seconet.com/cs/ www.dexon.cz www.mobatime.cz